Start
> Vorming & Opleiding
> Internationaal
> EuroChoir
EuroChoir
Het EuroChoir, dat binnen de Europese koororganisatie AGEC is ontwikkeld, is overgenomen in de werking van de nieuwe Europese koororganisatie European Choral Association - Europa Cantat. Het EuroChoir is jaarlijks te gast is in een van de lidstaten. In 2013 is dat Hongarije.
EuroChoir Pécs: 10 - 17 augustus 2013
Na het succes in Tsjechië, is het EuroChoir in 2013 te gast in het mooie stadje Pécs, in het zuiden van Hongarije. Deze artiestenstad was in 2010 nog Culturele Hoofdstad van Europa. Voor EuroChoir brengen de Italiaanse dirigent Alessandro Cadario internationaal repertoire en de Hongaarse dirigent Tamás Lakner repertoire uit Hongarije en de Balkan mee.
Voor inschrijvingen of meer informatie kun je contact opnemen met Dimitry Goethals:
03 237 96 43 of dimitry.goethals@koorenstem.be
Opdracht
De opzet van dit EuroChoir is tegelijkertijd eenvoudig en toch uiterst belangrijk. De culturele verscheidenheid maakt immers de rijkdom uit van het eengemaakte Europa. De kennismaking met dit boeiend en kleurrijk gamma van culturele dimensies en invalshoeken versterkt bij de deelnemende jongeren het geloof in de Europese idee. Het EuroChor is in die optiek een uniek instrument om via de muziektaal het culturele blikveld te verruimen en de waardering voor de Europese culturele verscheidenheid aan te scherpen.
In 1993 en 2007 was het EuroChoir reeds te gast in Vlaanderen, nl. in Koksijde en Mechelen. Het EuroChor 1993, geleid door Vic Nees, Michaël Scheck en Juliaan Wilmots, kreeg toen trouwens de titel Cultureel Ambassadeur van Vlaanderen .
De laatste jaren was het EuroChor te gast in de volgende landen:
- 2001: Olsztyn (Polen)
- 2002: Brugge (België)
- 2003: Berlijn (Duitsland)
- 2004: Luzern (Zwitserland)
- 2005: Wenen (Oostenrijk)
- 2006: Dresden (Duitsland)
- 2007: Mechelen (België)
- 2008: Brixen (Süd-Tirol, Italië)
- 2009: Pomáz (Hongarije)
- 2010: Niš (Servië)
- 2011: Riva del Garda (Italië)
- 2012: Lomnice nad Popelkou (Tsjechië)
- 2013: Pécs (Hongarije)
Artistiek concept
In het belang van de continuïteit werd afgesproken om vanaf 2002 één artistiek leider (hoofddirigent) met internationale bekendheid te benoemen voor een periode van drie jaar. Het EuroChoir stond o.a. al onder leiding van de Letse dirigent Kaspars Putnins, de Oostenrijker Franz Herzog en de Vlaamse dirigent Kurt Bikkembergs. De dirigenten verzorgen de muzikale voorbereiding en worden telkens bijgestaan door een koorleider en een stempedagoog uit het organiserende land.
Praktische informatie
Het EuroChoir bestaat uit 50 à 70 zangers tussen 18 en 30 jaar. Elke lidstaat die aangesloten is bij de European Choral Association - Europa Cantat mag 4 tot 8 koorzangers afvaardigen, bij voorkeur 1 of 2 kandidaten per stemsoort (SATB). Het organiserende land levert zelf ongeveer 15 degelijk voorbereide zangers. Van alle deelnemers wordt verwacht dat ze vlot muziek lezen en minstens een goede passieve kennis hebben van de werktalen Engels en/of Duits.
|