U bent hier

School in de kijker: Inclusie in het schoolkoor

Op slechts 100 meter van het strand ligt de lagere school Campus Weststraat: Sint-Jozef Sint-Pieter en De Schuit in een prachtig gebouw midden in het centrum van Blankenberge. Daar vind je leerlingen van de derde graad lager onderwijs en een afdeling buitengewoon lager onderwijs. Eénmaal per maand viert de school de jarigen van de maand met een hapje en een verjaardagslied. Er is bovendien een schoolkoor, geleid door Eline Rijs en Cara Van Wynsberghe.

Campus Weststraat is een lagere school mét een afdeling bijzonder onderwijs. Dat maakt het schoolkoor ook bijzonder, want beide afdelingen zingen samen in het koor. Inclusie in het schoolkoor, hoe doe je dat?

Schoolkoor voor sterke momenten

Cara Van Wynsberghe: 'Ons koor bestaat nu vijf jaar. Leerlingen kunnen zich inschrijven voor wat wij een sterk moment noemen: speciale momenten van bezinning en samen zijn  die muziek vragen en waar we dan als koor gedurende 5 weken naartoe werken. Meestal vertaalt zich dat naar een herfstviering, Kerstmis, Pasen en het einde van het jaar.'

Eline Rijs: 'Tot vorig jaar werkten we met 1 groep van 30 kinderen, dit jaar hadden we 60 kinderen voor de herfstviering, ons eerste sterke moment. We hebben de groep nu opgesplitst in twee en werken met iedere groep 30 minuten tijdens de middagpauze. Onze campus telt 300 leerlingen, we zijn dus erg blij met deze opkomst.'

Cara: 'Eigenlijk ondervinden wij weinig moeilijkheden door de mix met het bijzonder lager onderwijs. De leerlingen die buitengewoon onderwijs volgen, zitten op onze school en kiezen ervoor om deel te nemen aan het schoolkoor. We kennen onze kinderen en kiezen leuk, aanstekelijk repertoire dat voor iedereen haalbaar is.'

Schooltractaties

Cara: 'Op deze school zorgen de ouders van jarigen niet langer voor tractaties bij verjaardagen. De school organiseert éénmaal per maand iets lekkers, een hotdog, wafel, ijsje, al naargelang de tijd van het jaar. Op die dag worden alle jarigen van de maand gevierd én zingen we verjaardagsliedjes, een zeer verbindend moment, tien keer per schooljaar. Ook ons lijflied 't Smidje van Laïs wordt dan regelmatig gedanst en gezongen.'

Veel voldoening

Eline: 'Het is fijn om dit schoolkoor met twee te kunnen doen. Ik begeleid op de piano, Cara leidt, maar we durven ook kinderen te betrekken op cajon of dwarsfluit. De appreciatie van zowel ouders als kinderen zorgt voor veel voldoening. We zetten dit dus heel graag samen verder. Het label Zingende School bekrachtigt ons engagement.'

Lieve Wannyn (Koor&Stem West-Vlaanderen) overhandigt het logo aan Cara en Eline.
Terug naar boven